| alex495 a întrebat:

Salutare,

Eu am barba mare si am observat ca parul din zona barbiei/ sub gura creste pana la un punct si dupa se opreste din crestere parul. Toata barba creste in afara de zona aceea. De la ce ar putea fi?
Ps: nu stau cu mana in ea si o dau cu toate uleiurile si e hidratata zilnic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cksihja a răspuns:

Atât e lungimea ei de creștere nu toate firele cresc fără oprire așa ca pe cap unele au o limită de creștere cum ar fi cele de pe braț și uneori în barbă. La mine mustața e așa deși a trecut aproape un an, tot la fel e.

| alex495 explică (pentru Cksihja):

Pai si la aia de pe yt de le lasa sa creasca 2 ani cum de creste asa mare? N are cum sa aiba limita.

| Cksihja a răspuns (pentru alex495):

Are limită căci firele după un timp cad și sunt înlocuite.