| AndrP a întrebat:

Fusesem aseara în club și am ajuns acasa pe la 3 dimineata.
Am iesit de acolo cu urechile astupate ca sa zic asa si cu un țiuit in urechi.
Si m-am trezit si tot asa sunt.
Gen, nu aud la fel de bine si am un tiuit.
Ce e de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca mai asculti puternic muzica, risti sa ramai (partial) surd pe viata!
Din starea aceasta iti va reveni auzul cu timpul, dar va dura o vreme (in functie de catai fost afectat).

| TronHD a răspuns:

Ai stat prea mult, urechile tale nu sunt invatate cu un astfel de mediu (cu muzica tare) recomand sa pui vata in ureche si sa stai linistit fara zgomote tari, daca tot nu functioneaza cumpara 2 tigari de la chiosc aprinde.le si baga.le in urechi (suna absurd dar functioneaza).
Sa pui o foita pe umeri sa nu cada scrum pe jos sau sa te ranesti!
Sper ca te.am ajutat