| Marius1902 a întrebat:

Ieri in timp ce jucam fotbal am cazut destul de rau si m-am lovit cu capul si cu spatele de o banca din afara terenului.La cap nu este o problema foarte mare,e doar un cucui mic ce doare la atingere, probabil ca in cateva zile nu o sa mai existe.La spate insa,m-am lovit undeva sub zona gatului,din ce am citit pe net,acea zona corespunde cu muschii trapezi.Din acel moment am o durere suportabila,dar sacaitoare ce persista numai in acea zona, fara a cobori in jos inspre omoplat..De asemena,observ ca s-a si umflat putin, iar eu am incercat sa pun niste gheata pe zona.Fiind vorba de un muschi,credeti ca se va ameliora tot procesul in cateva zile prin odihna si relaxare? Chiar nu am timp sa vizitez un medic specialist, si in plus nu stiu exact ce ar putea sa imi faca pentru acea zona.Astept raspunsuri!
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Da, ai dreptate (se va ameliora tot procesul in cateva zile prin odihna si relaxare)