| Laurentiu_Calin_1994 a întrebat:

Salutare, in momentul de fata sunt bolnav de pleurezie tbc, sunt sub tratament de 2 luni, nu am probleme respiratorii, respir bine da am si eu o nelamurire. Am pulsul peste 100 mai tot timpul in repaus si in activitate normala sau condus urca la 150-160 pulsul, alte simptome ar fi ca imi simt urechile arzand da nu am stari de ameteala sau probleme respiratorii, atata tot ca am pulsul mare. Am fost la spital, medicul mi-a facut ecograf la inima si a spus ca este in regula, acest simptom de tahicardie il am tot timpul zi si noapte, imi puteti spune daca exista riscuri, daca e grav tinand cont ca am 26 de ani nu sunt in varsta? De cand am fost diagnosticat cu pleurezie tbc am stat numai la pat adica de doua luni stau numai la pat, ies din casa o data pe saptamana maxim o ora in rest stau numai in pat. Astept raspunsurile voastre, stiu ca am mai pus intrebari legate de aceste probleme da vreau sa aflu mai multe detalii poate sunt oameni care au trecut prin ce trec eu si mi-ar fi de foarte mare ajutor sa imi scrie, sper sa nu ma judecati sau sa imi dati raspunsuri rautacioase asa sunt eu putin mai panicat cand este vorba de sanatate pentru ca in 26 de ani nu prea am avut probleme asa de grave, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ancaval a răspuns:

Te înțeleg. Totuși, de ce nu mergi tu la medic? Mergi și spune tot ce ai spus aici. O să te ajute mai mult, crede-mă.