| SynapseNinja a întrebat:

Salutare! Încă o întrebare legată de vaccinul anti-covid19. Eu m-am vaccinat anul acesta cu vaccinul Pfizer, pe 24 august, cu schema completă. Din câte am înțeles, doza 3 trebuie făcută după 6 luni de la rapel. Dacă îmi fac doza 3, mi se prelungește valabilitatea certificatului verde? Și dacă da, cu cât anume se prelungește? Menționez din nou că, am făcut Pfizer. Și cât de recomandat este să fac și doza 3 de vaccin, ținând cont că eu am colesterolul mare (problemă genetică)? Mulțumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Momentan toate certificatele verzi sunt valide pana in iunie 2022. Nu e nicuo hotarare legata de certificat ai doza 3 inca

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine nu "erau analfabet"?
Acu ne zici si ce se bate cap in cap? Sau inca nu ai gasit prospectul ala?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am inteles. Deci acum doar te ofitici ca te am contrazis cu informatia oficiala.

In rest nu imi aduc aminte discuții cu tine. Oi fi o clona a unui user banat. Merge un report.

| Frank51 a răspuns:

Este recomandat celor cu risc ridicat, cred că te încadrezi. Se prelungește, o să afli după pentru cât timp.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru hexagonulpentagonal):

Esti la misto cu intrebarea asta?

Sau efevtiv nu ai reusit sa gasesti primul link si sa citesti prima pagina a prospectului?

https://www.google.com/......https?/url

Capitolul 4.2 ca vad ca esti un cautator asiduu, looool

Răspuns utilizator avertizat