| elcosmin a întrebat:

Salutare lume. Ma confrund cu blackout-uri, sau cum le spune in romana, negru in fata ochilor. In seara asta stateam in pat, mi era foarte cald si am vrut sa deschid geamul. Cand m-am dus la geam, am vazut negru, si zici ca am lesinat. Timp de cateva secunde aveam vise, nu stiam unde ma aflu, nu stiam ce am patit, dar ma simteam in regula. Dupa cateva secunde am inceput sa vad si am ramas socat, cand am vazut ca am cazut peste plante, si am insirat pamant in casa. Ce o sa le zic la ai mei maine cand vad pamant in camera? Ca probabil or sa zica ca eram beat, dar nu-i asaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Tocmai asta este lesinul, pierderea cunostintei pentru cateva secunde sau minute.
Lasa analizele ca nu sunt relevante pentru problema ta.
Tu ai nevoie de un RMN la cap, ca acolo este problema ta, putand fii vroba de o tumoare la cap.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se spune "lesin" in romana, sau ai uitat romana?
Lesinurile sunt semn de probleme mari de sanatate, fugi la medic! Spune-le parintilor imediat si mergi la investigatii.

| elcosmin explică (pentru Violleta2022):

Mi-am pierdut cunostiinta cateva secunde, nu stiu daca se poate numi lesin. Dar da.

| Violleta2022 a răspuns (pentru elcosmin):

Tocmai asta este lesinul, pierderea cunostintei pentru cateva secunde sau minute.
Lasa analizele ca nu sunt relevante pentru problema ta.
Tu ai nevoie de un RMN la cap, ca acolo este problema ta, putand fii vroba de o tumoare la cap.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandruG1 a răspuns:

Daca le ai destul de des ar trebui sa te duci la medic specialist sau ceva, asa poti sa ai oricand si sa te expui pericol sau daca esti sofer nu e bine.(daca consumi ceva substante eu zic las-o mai usor )

| elcosmin explică (pentru AlexandruG1):

Toate analizele mi-au iesit bune, doctorii mi-au zis ca sunt prea inalt si ca ajunge greu sangele la creier.