| Manhunt55 a întrebat:

Mi-am spart/crăpat buza pe INTERIOR! Cum sa procedez sa-mi treacă mai repede?! Sa se închidă?! Rana este destul de deschisă..ca o tăietura mai exact.Dau funda și toate cele..Va mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Timpul, doar timpul vindeca. Chiar si daca te-ai duce sa iti puna copci, tot ar lua ceva timp

| Iote a răspuns:

Pe interior, e mediu umed (saliva) si se inchide mai greu decat cand e uscat. O solutie ar fi sa mergi la chirurgie (in ambulatoriu) sa-ti puna niste copci.

| nicu991 a răspuns:

Cred că te referi la o aftă bucală. Pentru grabirea vindecării poti folosi glicerină și propolis. Se găsește in farmacii sub formă lichidă intr-un flacon prevazut cu picurător si se ia fara prescripție medicală.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Cum ai reușit?

| InsaneZor00 a răspuns:

Daca nu e chiar asa grava incat sa trebuiasca sa mergi la spital, sfatul meu e sa nu mai dai cu limba pe rana.