| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, oameni buni si purtatori de aparat dentar! Are cineva sau a avut aparat dentar si ati fost nemultumiti de rezultate? De fapt, mai am putin si dau jos, dar eu nu sunt multumita la cum arata! Mi s-au strambat maxilarul si mandibula exact la fel, adica stramb oblic ca sa zic asa, daca ma intelegeti... Nu sunt chiar drepti! Mi s-a spus ca trebuie chirurgical si sa-mi taie osul ca sa se duca maxilarul pe partea dreapta mai sus, dar e riscanta operatia a zis! Si asa este! Ce ar trebui sa fac?! Ati patit acelasi lucru? Ati fost la alt ortodont si v-a dat alta parere? Doar ca sa stiu cum e situatia! Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

De obicei, zic pentru ca am cunoscut cativa, daca ei cred ca ai depaseste problema se consulta intre ei pe cazul tau. Tu speri acum ce iti este tie mai confortabil. Si vorbesc si dintr/o exp f apropiata mie. Succes