| doarunbaiatcurios a întrebat:

Salutare,oare ce poate însemna dacă de câteva zile cănd tot ies afară cu scaunul,imediat după mă tot gădilă in fund, și simt nevoia de a mă scărpina destul de tare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti infectat cu paraziti intestinali: viermi intestinali.
Mergi al medic sa iei tratament atat pentru tine cat si toata familia, ca sa evitati reinfectarea.
O igiena stricta se impune pentru toata familia (spalat anusul dupa fiecare defecatre, dusul zilnic, schimbatul chilotului, spalatul asternuturilor samd)>

| Iote a răspuns:

Ori nu elimini tot si resturile ramase dau acea senzatie, ori ai oxiuri care acolo dau mancarimi.
Mergi la medicul de familie sa-ti dea o trimitere pentru analize.

| 4ndr33y a răspuns:

Infectie parazitara cu oxiuri.

| Strwberrs a răspuns:

Probabil ca ai viermi...

| Saiko93 a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa alegi intelept pe viitor.

P.S. Nu ma refer la mana dreapta sau stanga ci la deciziile tale cu semnul intrebarii laughing