| Minionuu a întrebat:

Posibil sa am o problema! Acuma un an, am renuntat la fotbal, nu am mai jucat deloc. Am inceput sa merg la sala de forta, si am zis ca sa ma ingras, sa am de unde prinde volum, adica masa musculara. Zilele trecute am inceput iar sa mai joc fotbal, sa alerg. Chestia e ca dupa mai mult efort depus incepe sa ma doara ficatul! Oare trebuie sa se obisnuiasca iar cu un efort asa mar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ctmfresh28 a răspuns:

Pai daca zici ca ai pus ceva kg in plus e de asteptat ca fei obosi mai repede. Incearca inainte sa alergi sa te incalzesti cat mai mult
fa cateva zeci de genoflexiuni si flotari pentru a pune sangele in miscare. Si nu incerca sa alergi ca la maraton din prima, incet incet, in cateva saptamani nu vei mai simti avea durere de ficat ci doar obosealalaughing Go hard