| ShisuiEtern a întrebat:

Salutare!
Recent am descoperit ca am fimoza, asa ca m-am gandit ca ar trebui sa imi fac o operatie de circumcizie(nu am nicio problema cu asta) dar sunt curios daca trebuie sa o platesc daca o fac la un spital de stat (sunt asigurat medical) deoarece am trecut de varsta de 18...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Circumcizia da, operatia de fimoza nu.

| ShisuiEtern explică (pentru CodrutElian1990):

Nu e cam aceeasi chestie?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru ShisuiEtern):

Nu, nicidecum. La circumcizie se elimina preputul, la operatia de fimoza doar se "cresteaza si se poate elimina doar o parte mica din el pentru a permite glandului sa iasa prin orificiul preputului.

| ShisuiEtern explică (pentru CodrutElian1990):

Ok, mulțumesc pentru informație!