| valy69669 a întrebat:

Revin cu o întrebare sa ma ajutați va rog din suflet.
Sa încep cu începutul ce am pățit eu la un dentist fiind prima data la dentist.
Ma durea o măsea destul de tare asa ca am mers La un dentist sa văd ce se întâmpla.
După vreo 15 minute am intrat și s-a apucat de treaba
Mi a curățat acolo habar nu am ce a făcut ca nu mi-a spus și m-a chemat sa vin a doua zi
A doua zi acolo mi-a scos nervul cred și mi-a pus plomba. o durere groaznica toată procedura.
după ce s-a uitat in toată gura mea a spus ca ar fi nevoie sa îmi fac cariile.
Și eu am zis ca chiar vreau sa le fac. mi-a făcut un pret pentru toată gura 3000 lei
Și am continuat apoi in 3 zile sa îmi facă alte masele.
Mi a mai făcut 3 masele. tot la fel nu mi-a explicat nimic. a durut foarte tare
A durut chiar și după ce a terminat
M a costat 1600 lei 3 masele... plombate
Și el de fapt spusese ca ma costa 3000 lei toată gura
După ce a terminat acele 3 masele nu am mai putut merge acea săptămâna asa ca am mai stat.
Si a început sa doară.o măsea.
M am dus acolo. și mi-a apus ca era prea înaltă. asa ca mi-a mai pilit la ea
.
după o zi 2 maxim
Am mers iar înapoi pentru ca ma dureau 2 masele acum. evident cele pe care le-a făcut el...
la fel aceeași poveste sunt prea înalte.
Mi le-a pilit și a spus ca este nevoie de Coroana.
dar el la început îmi spusese ca după 2 ani sa îmi pun coroana acum încă nu trebuie
Și după 3 Zile sa îmi spună trebuie sa îți pun coroana.
mi-a spus sa revin după sărbători.
dar mor de durere când mănânc cu toate cele 3 masele
2 sunt pilite mult și unul e înalt tare.
Durerea continua și când nu fac nimic cu dinții.
Am trecut printr-o durere de mi au dat lacrimile chiar și atunci când lucra la masele. nu bagă de seama
Acum ma dor 3 masele din care 2 nu ma dureau deloc. mi-a făcut 3 masele de ma dor de mor...
ce pot face? Ce ma sfătuiți sa fac? Nu mai vreau sa merg la el sa îmi strice și mai tare dinții
Și nu mai zic de prețuri. 3 masele plombate 1600 lei? Oare de aceea ca am spus ca e prima data la dentist? Am bonuri am tot... dar nu am mai auzit ca după scoatere nerv su plomba pusă sa te doară asa de tare măseaua... ceva a făcut gresit.
Ajuta ți ma va rog cu un sfat. pot cere banii inapoi? Vreau sa plec de la el. mi-a stricat dinții

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Vezi ca ei au un tribunal al lro al dentistilor te interesezi vezi cine ii judeca pe ei mergi in alta parte fa o radiografie si te duci acolo sa vada daca a facut treaba buna sau si-a batut joc
pentru ca este posibil sa fi fost veterinar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba dentistu

| valy69669 explică (pentru anonim_4396):

Și banii? Și dacă mi-a stricat dintii

| anonim_4396 a răspuns (pentru valy69669):

Se zice ca ți-ai luat teapa

| valy69669 explică (pentru anonim_4396):

E o clinica destul de mare și renumita. Nu se poate face nimic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru valy69669):

Reclamatie de malptractis sau inselaciune