| AidDja a întrebat:

Salutare,

S-a confruntat cineva cu pinteni calcaneeni?
Ce masuri ati luat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Fizioterapie odata la 6 luni, proceduri.Am facut de 3 ori la interval de 6 luni apoi vreo 8 ani nu am mai avut probleme si dupa aia iar au raparut durerile.Pentru ca am stiut ca nu scap fara fiziotrapie si costa si mult si o gramada de timp pierdut eu am optat pentru a-mi cumpara un aparat care sa il am permanent in casa si sa il pot da si altor membrii ai familiei.Si-a facut treaba este aparat de terapie nu foarte performant ca cel de la spital dar mie mi-a fost foarte bun

| AidDja explică (pentru Felys):

Multumesc! Imi puteti spune ce fel de aparat folositi?

| Felys a răspuns (pentru AidDja):

Aparat Fizioterapie Cu Laser Si Ultrasunet D50 TENS Terapie Vertebrala. Aceasta este denumirea aparatului care l-am cumparat eu, nu pot sa iti zic siteul ca nu vreau sa fie reclama.Nu am nici un interes c eu nu vand asa ceva, e doar ce mi-am luat eu si a functionat, numai ca mi s-a indicat ca acest aparat nu il folosesc dar de 2 ori pe an ca cele profesionale ci mai des, merge si la 2 luni odata.Totusi,ideal ar fi sa megi intai la un cabinet de fizoterapie, sa vezi cum se procedeaza, cum te simti dupa si de abia dupa aia sa decizi daca iti iei sau nu. Aparatul asta are mai multe chestii, are si laser pentru cei care sufera cu sinuzita, are si ultrascurte care e foarte bun cand aii intindei sau dureri de articulatii si mai are si niste papuci care mi-au luat mie durerile de calcaie dupa 2 ture de folosire, turele insemna doua saptamani zi de zi cam jumate de ora.I l-am imprumutat si maicamii care o durea genunchiul si la fel dupa 2, 3 ture i-a trecut.Din punctul meu de vedere este o investitie pe termen lung pentru sanatate, isi merita banii