| Marius1902 a întrebat:

Sâmbăta seara am fost la o nunta la care am dansat destul de mult, sincer sa fiu. Următoarea zi, după ce m-am trezit, am observat ca partea inghinala (chiar puțin mai în exterior, înspre partea dinspre fese) de la piciorul drept este amortita. Nu prea simt nimic dacă încerc sa intep zona cu ceva ascuțit. Este o porțiune destul de mica, nu este deloc umflata sau vânătă, nu am niciun fel de durere sau înțepături, doar ca simt permanent ca acea zona e amortita, iar acest lucru e foarte ciudat. Am crezut ca o sa treacă în câteva ore, însă până azi (Marți) nu s-a schimbat nimic. Sper sa nu fie nimic grav, fiindcă după cum am zis, s-a întâmplat din nimic. Poate ma puteți ajuta.Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Incearca sa faci exercitii fizice usoare care sa solicite articulatia soldului