| L213A a întrebat:

Salutare TPU, acum 1 an sau 2 m-am apucat sa beau energizante. In primul an nu beam foarte multe dar, vara trecuta beam cate 1-2 pe zi iar daca intr-o zi nu beam imi luam 2 a 2-a zi. Acum, putem spune ca m-am lasat dar acum nu pot sa alerg aproape deloc deoarece obosesc repede si daca ma tot fortez ma inteapa si inima. Am fost la doctor si mi-a spus ca n-am nimic.

Ce as putea face si de la ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Renunta definitiv la energizante! Enegizantele contin cafeina si desi produc instant un efect de revigorare pe termen lung iti pot afecta starea de sanatate.
ORICE e prea mult strica. Unul la saptamana e ok, sa zicem dar daca consumi ZILNIC deja este o problema pentru ca se poate sa devii dependent, si da stiu e vorba doar de un amarat de energizant nu de cafea, tigari, bautura sau altceva...dar stiai ca si energizantele contin cafeina?
https://www.descopera.ro/......-efecte-au

| TonyGamesLion a răspuns:

S-ar putea sa mori de inima sunt doctor calificat