| Costa_Constantin_1988 a întrebat:

Am 1, 81 m si 60 de kg, Ce alimentatie sanatoasa ar trebui sa am pentru a mai creste in greutate si cu cate kg ar fi recomandat sa mai cresc in greutate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ti-am calculat rata metabolica, este de 1, 964 calori in prezent, noi vrem sa o crestem macar cu 1500 de cal, nu va fi usor sa te ingrasi, vom consuma 3500 de calori, dar daca faci si efort fizic putem discuta de 4000 de calori pe zi, sa vedem de o dieta
http://www.culturism.ro/......lorii.html
bine ar fi sa faci culturism
personal nu recomand acumularea de grasimi si de masa musculara
http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/2019/08/28/1875/
esti perfect pentru culturism
tu ar trebui sa ai 80 de kg la inaltimea ta, dar, imc nu e mereu cea mai buna masuratoare de exemplu Dorian popa e asa zis supraponderal dar omul e mai mult masa musculara si putine grasimi