| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare. Daca ma spal cu sapun pe capul penisului dar foarte des, e de rau? Adica se poate intampla ceva cu pielea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Vezi tu, capu membrului e foarte fin, sensibil la atingere, te sfatuiesc sa te speli cu grija, si sa nu dai cu buretele, sau etc.Si dai cu putin gel de dus, sau sapun, anumite persoane sunt f sensibile si fac iritati, si folosesc un gel intim special, eu personal nu am nici o problema.In zona intima e de evitat sa te speli cu buretele, doar storci buretele de spuma in palma, si dai cu spuma in zona intima, cel putin eu asa fac.Acum depinde, daca mai ai intrebari, intreaba si iti voi raspunde.

| MariannN20 a răspuns (pentru Liviu):

Am inteles, multumesc

| MariannN20 a răspuns (pentru Liviu):

Sa te speli in zona intima cu gel de dus sau sapun lichid e cam periculos

| Liviu a răspuns (pentru MariannN20):

Nu neaparat lichid, doar faci sapun in mana apoi dai usor o data de 2 ori, intelegi? e mai periculos daca nu te speli deloc, acum doar nu o sa pui f mult sapun.

| MariannN20 a răspuns (pentru Liviu):

Stai ca nu am inteles laughing

| Liviu a răspuns (pentru MariannN20):

Sa iti desenez, iti iei membru in mana, decalotezi (belesti) apoi cu cealalta mana faci putina spuma si aplici gentil pe capu la membru, apoi clatesti cu apa.Intelegi?

| MariannN20 a răspuns (pentru Liviu):

Ahh am inteles, multumesc

| CodrutElian1990 a răspuns:

Odata pe zi sau cand faci dus nu se intampla nimic. O sa fi pus in situatia sa te speli si la doua trei zile in unele cazuri.

| Panamax a răspuns:

Cam cu ce viteza te speli?

| MariannN20 a răspuns (pentru Panamax):

Pai normal, nu cred ca conteaza viteza

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru MariannN20):

Panamax glumea, referindu-se la altceva.

| Dana1999 a răspuns:

Da. Trebuie să fie sapunuri speciale pentru piele sensibila altfel se poate usca.