| Kreisegger a întrebat:

Salutare TPU Am o piatra foarte mica pe rinichi, si am auzit ca atunci cand pleaca pe canal o sa ma doară de o sa ma urc pe pereti.Cum sa fac sa nu ma doară.

Sunt la spital: Dar imi este frica si nu stiu cum sa procedez, am început să mănânc ciorbe, supe etc

Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Păi dacă ești internat cred ca esti pe mâini bune!
Exista clamate injectabile care iti vor lua durerea "Cu mana"
Important este cat de mare este piatra si ce esti băiat sau fata, pentru că diferă modul de eliminare.
Dacă este prea mare ar trebui spartă cu ultrasunet!
Dacă vrei mai multe detalii pot sa iti dau.
Însănătoșire grabnică!

| Kreisegger explică (pentru ShamelessQboy):

Sunt băiat, piatra este foarte mică si am foarte mult praf...

| ShamelessQboy a răspuns (pentru Kreisegger):

La băieți eliminarea pietrei este mai dureroasă, canalul este mai lung si mai strîmt, dar cu calmantul potrivit nici nu ai sa simti cand iese! Este un amestec din două clamate injectabile care au efect direct pe mușchii notezi, doctorii stiu mai bine ce au de făcut dacă ești în spital!
E greu până cade jos in vezica, după nu te va mai durea asa!

| VICTORTPURO a răspuns:

Amorezu, iti zic din propria experienta, daca vei sta pesimist si te vei gandi numai la rau, sa stii ca iti faci mai rau, totul porneste de la morala si starea de spirit, asta mai ales cand ai ceva probleme de sanatate, nu te mai gandi ca te apuca acum, maine la anul etc.