| majorr a întrebat:

Am o problema!
Ce pot face pentru a scăpa de emoții sau ceva de genul?
Din cauza asta am multe dificultăți.

Deci la școala cand ma pune profa sa citesc, ma bâlbâi, gen simt ca mi se infierbanta in spinare si dintr-o parte pare ca nu stiu a citi gen citesc slab.
Deși citesc desul de bine, apoi pe scenă tot asa tot simt ca mi se infierbanta in spate.
Nu stiu de ce si cum pot sa scap de asta.

Va rog niște sfaturi ca sa scap de chestia asta.
Va rog mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Teo29 a răspuns:

Buna, gasesti pe Youtube tutoriale o multime, uita-te la mai multe si vezi care sfaturi ti s-ar potrivi tie.

Sunt si carti de specialitate, iar daca acestea toate nu au efectul dorit, cauta un psihoterapeut competent si s-ar putea sa iti ofere niste sfaturi specifice pe problema ta, tinand cont de mai multi factori care influenteaza emotiile tale.

Succes, nu uita ca perseverenta este cheia succesului!