| thewitcher131 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o mica problema, in ianuarie am avut undeva la 70kg si prin aprilie, am pus undeva la 20kg in plus pe mine eu fiind inalt si slab de cand ma stiu. Acum la 1.95 inaltime am undeva la 90kg poate mai mult cu 1kg sau 2 si e totul bine, sunt multumit de cum arat la corp insa m-am ingrasat rau de tot la fata si as vrea o metoda de a slabi la fata fara sa fiu nevoit sa dau jos cateva kg de pe mine deoarece sunt foarte multumit de cum arat la corp acum si nu vreau sa fac vreo schimbare in afara de grasimea de pe fata, orice ajutor este bine venit, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Consumul de apă este cel mai bun mod de a elimina toxinele și uleiurile acumulate la nivelul feței. Dacă îți reduci aportul de sare (sau de alimente bogate în sodiu), organismul tău va reuși să scape mai ușor de deșeurile nocive.
Un alt avantaj al unui consum suficient de apă este faptul că acest obicei te ajută să ai o piele mai sănătoasă și tânără.
Poți bea și ceai, limonadă (lichide neîndulcite).

Toate cele bune!