Întrebare recomandată | Constantin2903 a întrebat:

Am și eu o mică problemă, mi-a aparut o bubiță albă în gură, pe peretele cavității bucale. Ar putea ști cineva de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Arata precum o afta bucala pe care o poti trata cu apa de gura https://www.spiterie.ro/anaftinapa-de-gura-120ml-p-14363

3 răspunsuri:
| RaAlexandra a răspuns:

Poate fi faringita streptococica, daca ai dureri de gat si in zilele urmatoare bubita aceea se intinde pe toata zona atunci asta este. Tratamentul consta in antibiotic, nu mai stiu sincer ce am luat cand am avut iar daca poti elimina citricele. Sau daca nu se intampla ce am spus mai sus poate fi doar o afta care trece de la sine.

| Constantin2903 explică:

Nu se află pe faringe, se află fix oarecum sub obraz, în gură, aproape de a doua măsea (dinspre măseau de minte spre centrul gurii).