| itsmedeby a întrebat:

Am si eu o problema. Sper sa ma poata ajuta cineva. Câteodata, când stau pe scaun imi tremura piciorul drept. E involuntar. Chiar daca incerc să-l opresc nu reusesc. Așa ca il las asa pana se opreste singur. Aveți idee ce poate fi? E un motiv de ingrijorare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singurul ajutor ti-l poti da doar tu, incearca sa te controlezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este vorba de un tic nervos. Şi eu l-am avut când eram în şcoala generală şi uneori se manifesta şi în liceu. Apărea pe fondul stresului şi al tensiunii.

| Bruno92 a răspuns:

Ori e tic nervos, ori ar putea să fie ceva neurologic de exemplu tremor esentialis

| Vdiana96 a răspuns:

Probabil ca este un tic nervos. Și mie mi se mai întâmpla ( rare ori)