| baiatulxboyx a întrebat:

Are ceva daca mananc cate o inghetata in fiecare zi? Mananc dinaceea BigMilk cu ciocolata si lapte de la Algida care contine 180 de kcal. E cam singurul lucru dulce pe care-l mananc toata ziua, in rest bag doar mancare gatita si piept de pui, fructe si legume si un pahar de suc de portocale dimineata si unul la pranz. Fac si sala de 4 ori pe saptamana( o zi da, una nu ) pentru cresterea in masa musculara - ingrasare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Nu e nici problema mananca linistita si eu mananc zilnic happy

| CodrutM a răspuns:

Zici de ingrasare, deci esti ectomorf. Altfel nu iti recomand sucul acela de portocale.
Cat despre alimentatie. Carbo complexi toata ziua (cartofi copti, orez, cereale dar nu Nesquick ci fulgi de ovaz, porumb) si carbo simpli doar dupa antrenament (banane, miere, paste - zahar si fainoase in general).
In loc de inghietata ti-as recomanda un baton proteic. E dulce si are si proteine.

| KikiRiki98 a răspuns:

Nu cred ca are nimic pentru. ca dinaceea mananc si eulaughing tot BigMilk in fiecare zilaughingsmug numai ca mie imi place aceea cu fructe, sau capsuni habar n-am laughing

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Vai de voi. laughing
Nu va mai faceti atatea griji si mancati sa sunteti in crestere, bine, nu exagerati da` nici nu incepeti acum sa numarati toate caloriile. straight face

| Scuturici a răspuns:

NU E NIMIC RAU.Sincera sa fiu vara tercuta mancam 6 inghetate pe zi si nu m-am ingrasat nici un pic. Fiind vara, grasimile din inghetata se risipesc prin transpiratie sau prin apa eliminata din organism (prin urina). Mai ales la alimentatia ta zilnica.Mai bine spus la modul de viata pe care il ai este ca o mica stafida intr-un bol mare de salata. Acum depinde si de kg pe care le ai...acuma nu pot sa-ti sun fiindca nu stiu cati ani ai fiindca depinde de varsta.Intereseaza-te putin pe net... Pofta buna!