| anonim_4396 a întrebat:

Aş vrea să întreb dacă cineva are idee despre o problemă apărută acum ceva timp.
Acum cred, o săptămână ori mai mult. am început să simt ceva mâncărimi pe suprafaţa corpului. În special pe picioare, iar cu timpul s-au extins, şi nu ştiu ce aş putea face pentru a le îndepărta. Sunt aproape invizibile, de fapt, sunt doar mici umflături dar care sunt extrem de incomode. Pe picioare de exemplu, m-am scărpinat până mi-a dat sângele şi, chiar şi noaptea adorm greu din cauza acestora.
Alte efecte secundare, am observat că nu există. Ceea ce îmi spune că nu este pojar sau varicelă, iar alergii nu am la nimic, din urma ultimelor analize. Dacă cineva ar putea să mă ajute cu o idee, aş fi foarte încântat. Mulţumiri anticipate ^^

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa te duci la un dermatolog. Poate fi determinat de frig si piele uscata si atunci o crema foarte hidratanta (de exemplu avene) te poate ajuta

| darrio2007 a răspuns:

Acel cineva nu poate fi decat un medic dermatolog.Pe care il gasesti la o clinica.Iti este lene sa te duci?