| iStarGaming a întrebat:

Salutare TPU azi am venit cu o problema, iar aceea este ca in ultimul timp am pus kilograme pe mine, am 1 63 m si am 60 kg, ce as putea face sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreeadenisa22 a răspuns:

De ce nu încerci să ții o dietă și să faci puțin sport? Nu trebuie să îți dedici tot timpul și energia slăbitului pentru că o să te plictisești repede și o să renunți. Părerea mea este că ar trebui să începi cu schimbări mici în ceea ce privește alimentația. De exemplu, dacă nu iei micul dejun, ai putea să începi să mănânci dimineața ceva sănătos sau să mănânci mai puține dulciuri și pâine. De asemenea, te-ar ajuta destul de mult și dacă ai face puțin sport. Dacă ai nevoie de mai multe detalii, anunță-mă. Sper că am reușit să te ajut cu ceva.

| iStarGaming explică (pentru andreeadenisa22):

Da, mentionez ca practic si fotbal, a fost momentul acela in care avem liber la fotbal o luna, dar intr-o saptamana de alergarii / alimentare corecta, am ajuns la 56kg, va multumesc!

3 răspunsuri:
| Papusel24 a răspuns:

Buna! Dupa mine mi se pare ca ai o greutate perfecta, eu am tot atat inaltime, dar mai,, implinita" si ma consider bine. Nu te supara pe mine. happy

| Edy_Macinca_1999 a răspuns:

Heii! pai ai putea in primul rand sa ai grija ce mananci si cum mananci...acum asta nu inseamna ca trebuie sa te infometezi dar ai pute sa-ti faci niste meniuri zilnice, gen salate sau chestii dintr-astea, si cel mai important e sa faci sport! Sper ca te-am ajutat!