| alexmihailul a întrebat:

Salutare TPU ce inseamna daca ma doare in spatele capului adica de la ceafa in sus am junghiuri cam de ieri? imi puteti spune sau de la ce ar putea fi sau daca trebuie sa iau ceva medicamente? mss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Sa nu fi racit. Daca persista mai mult de cateva zile, mergi la medic. De altfel, depinde ce fel de durere este, o alta cauza poate fi tensiunea ridicata.

| TimSem a răspuns:

Probabil că ai tras curent sau ți se trage de peste noapte, vreun mușchi care n-a „stat" cum trebuie. Folosește niște cremă să-ți masezi umerii și ceafa (Sindolor e bun).

| Corina2590 a răspuns:

Mai mult ca sigur ai stat în curent.Iti recomand o baie fierbinte și sa pui dusul fierbinte pe zona care te deranjeaza cat poți suporta. Si cate un algocalmin. Sanatate!

| alexmihailul explică (pentru Corina2590):

Poate fi de la calculator eu stau foarte mult aproape toata ziua?

| Anonima8943 a răspuns:

De obicei mie mi se intampla cand dorm pe burta.