| DEADON a întrebat:

De azi am observat ca ma doare falca dreapta aproape de ureche, cand mestec sau beau ceva. Daca nu mananc sau beau nu simt nimic.
Tin sa mentionez ca am 2 carii si aproape de durerea pe care o am un dinte extras. Am cautat pe net si am observat ca are legatura.
Ce sa fac? Deabia mai pot manca. Ajutor plz.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Problema trebuie rezolvată; apoi vei vedea rezultatele cu adevărat.
Până atunci simptomele pot scădea sau crește în intensitate. Ele se pot manifesta într-un fel sau altul. Dar problema trebuie rezolvată. Și după aceasta este nevoie de timp ca organismul să se refacă -daca problema va fi tratata la timp.
Sănătate!

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu îți spun să mergi la stomatologie. Acolo îți va face o radiografie și ți se va spune tot ce trebuie făcut.
Nu trebuie să te duci nici la cei mai scumpi, dar nici la cei mai ieftini. Prețurile tuturor stomatologilor din oraș le găsești pe net -ca să ai o idee despre fiecare.

| DEADON explică (pentru anonimg):

Faza e ca am fost si am dus. mi-a spus ca se poate salva, este destul de cariata, si am avut abces, trebuie scos nervul si lucrat pe canale. Dar acum am observat ca nu ma mai doare cand beau sau mananc dar simt un discomfort in partea stanga.

| anonimg a răspuns (pentru DEADON):

Problema trebuie rezolvată; apoi vei vedea rezultatele cu adevărat.
Până atunci simptomele pot scădea sau crește în intensitate. Ele se pot manifesta într-un fel sau altul. Dar problema trebuie rezolvată. Și după aceasta este nevoie de timp ca organismul să se refacă -daca problema va fi tratata la timp.
Sănătate!

| Sonia822 a răspuns:

In carii pui ulei de cuisoare de la fares, doar o picatura. Trece durerea in 3 secunde. Nu atinge obrazul, limba sau buzele! Uleiul de cuisoare e anestezic de stomatologie. Merge si cel de menta, tot fares, sa fie planta! Trece temporar... daca e nervul, probabil o sa revina in cateva zile, dar pacalesti maselele cu asa ceva

| Roelly202 a răspuns:

Du-te la un doctor ca doar el iti poate spune ce ai.
Altfel, ai dormit stramb sa ai dormit pe partea dreapta si a amurtit acel loc

| DEADON explică (pentru Roelly202):

Da ma frate, da toata ziua? E ceva..am inteles ca poate fi o infectie sau nu stiu.