| MaduuRox a întrebat:

De ceva vreme am bubite pe maini si picioare, sunt asemanatoare cosurilor dar nu cred ca sunt cosuri. Ce sunt si care ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Sunt dureroase? Te mananca? Le poti lega aparitia de un fenomen? Mainile sunt mai reci, calde? Au aparut dupa ce ai stat mai mult timp cu mainile descoperite in frig? Ce culoare au? Sunt reliefate, bine conturare, neregulate, plane?

| love999 a răspuns:

Daca tine mult ar putea sa fie excesuri de piele care se retrag dar tin 2 luni si ceva am avut si eu.da ai mancarimi,usturimi, dureri de burta, de gat de toate asta ca sa stiu ce e ca asa daca spui ca ai bubite poate sa fie si desenate cu caroioca