| Nirvanaaa a întrebat:

De ceva vreme o venă superficiala de la nivelul gambei prezintă o zona mai umflata ca un mic nod, iar la mers începe sa mă jeneze. In repaus nu simt nimic. Circulația mea venoasa nu e excepțională, membrele inferioare mă dor cam mereu, însă a trecut ceva timp și încă nu s-a retras. As dori sa consult un specialist însă la ce specialitate dintre ramurile medicale sa apelez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

În primul rând îți recomand să mergi la medicul de familie dacă vrei să faci investigațiile la un spital de stat deoarece ai nevoie de un bilet de trimitere. Dacă mergi la privat, atunci nu mai e nevoie.
Ar fi bine să mergi la un cardiolog/internist/chirurg vascular, oricare din cei trei te-ar putea ajuta.

Toate cele bune!