| Adrian_Alexandru_1996 a întrebat:

doresc ajutorul dumneavoastra deoacere nu m-am mai confruntat cu asa ceva. la scoala m-am batut cu unu si i-am carat pumni in fata de am ajuns amandoi la spital el cu nasu spart eu cu mana rupta. dar eu am iesit cel mai nasol deoarece mi-am rupt osul care tine degetul mijlociu osul acela iesit in afara cu care dam toti cu pumnu...eu fiind si foate slab osul s-a rupt cu usurinta...am fost la spital, doctorul a tras de mana de m-a stiut tot spitalul a asezat osul cum trebuia si mi-a pus mana in ghips. eu fiind gamer nu am stat cuminte si am fortat mana in tastatura chiar daca nu puteam sa o folosesc. si osul a fugit de la locul lui duranduma ca inainte ..eu nu mi-am dat seama de lucrul acesta ca osul poate fugii de la locul lui prin fortarea muschiului care strange degetele. dupa ce am dat gipsul jos mana era dubla adica se umflase dupa un timp mana si-a revenit dar osul este ceva de genul semnului"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fizioterapia nu te ajuta cu nimic. Ai nevoie de operatie si de repaus (fara games macar un an)

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar medicul care te-a tratat poate sa te ajute, asa ca du-te la el.

| harciog a răspuns:

Domnule esti vinovat din prima, pentru ca ai fost constient dar ai refuzat calea ocolirii conflictului, cind puteai sa o adopti.Esti la fel de vinovat ca interlocutorul.

| Azre a răspuns:

Mergi la medic, doamne...

| WhatheWow a răspuns:

Bun și? Cam cu ce vrei să te ajutăm? laughing

| facepalmlol a răspuns:

Mergi din nou la doctor.

| Adrian_Alexandru_1996 explică:

Doresc sa imi dati sfaturi ce sa fac... sa ma operez. sa fac niste sedinte de fizioterapie..si cat ma duce costul operatiei? cine a mai patit asa ceva?