| Kreisegger a întrebat:

Este extraveral bun de luat inainte de examen? Adica sa scap de emotii sau o sa fiu prea molesit?

As putea sa iau unul inainte de culcare sau nu?

Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Doar seara, înainte de culcare.
Ziua, poate da somnolență.

| Donsavas a răspuns:

Contine fenobarbital, un somnifer puternic, Deci nu e naturist.
Pentru controlul emoțiilor se foloseste prozac, cipralex.

| WhiteLife a răspuns:

Eu inainte de examene am luat Calmogen plant și a fost foarte ok.

| Ralena a răspuns:

Emocalm, distonoplant, confort emotional, valeriana extract, sunatoare extract. Acelasi efect ca extraveral, dar din plante. Ceai de rotnita. Extraveral nu da somnolenta, procentul de fenobarbital e mic, daca esti atent, are miros de valeriana, care e constituentul primordial. Dar nu se ia decat cu prescriptie medicala si ar fi bine sa eviti a lua orice medicament fara prescriptie, sa nu iti creezi un obicei din asta. In niciun caz sa nu iei antidepresivele recomandate mai sus. Acelea se iau numai pentru tulburari specifice, si numai cu reteta tab3 de la medicul psihatru.