| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU: recent am fost operat de fimoza insa tot nu pot decalota complet si am o luna de la operatie! Firele sunt resorbabile, oare trebuie sa astept sa cada toate si dupa sa mai incerc, aveti idee daca este ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Asteapta ca sa se vindece si apoi dupa ce scoti atele vezi sigur cum e.In caz ca nu merge poti folosi o crema cum ar fi betaderm si o sa vezi rezultatele. Poti sa dai cateva detalii cum a fost operatia, a durut si ce a costat.

| Cristi013 a răspuns (pentru Raducons):

Sincer sa fiu, am fost speriat, ca oricare iti dai seama, sa te duci sa te operezi nu i tocmai placut!
Mi s-a facuta o razie sau nu stiu cum se spune la acea anestezie care te amorteste de la jumatate in jos, a durut putin cand mi-a fost facuta acea injectie si in rest dupa n-am simtit nimic!
Primele 2 saptamani e putin incomod insa e ceva suportabil! Daca stiam ca e asa o faceam mai demult.
Acum sunt in a 4 a saptamana de la operatie si astept sa se vindece, sunt curios dupa primul act cum se va prezenta?‍♂️?‍♂️

| Raducons a răspuns (pentru Cristi013):

Acum trebuie sa mearga,dar ar fi bine sa folosesti un pic de alifie,o sa devina mai elastic preputul, Am fost cuios pentru ca am și eu si nu am vrut ca sa ajung la operatie, am pus alifie merge mai bine dar e imposibil un act sx, doare rau si se invineteste nu ai ce sa faci asa, de aia nici nu ma intereseaza o relatie, sunt realist si te faci un pic si de ras

| Cristi013 a răspuns (pentru Raducons):

Eu zic sa lasi rusinea si sa te duci sa te operezi ca nu i mare lucru si plus de asta iti zic eu ca nu doare sa zici ca nu poti suporta, e ok