| BaciuFlorin a întrebat:

Salutare TPU, revin din nou cu vechi probleme, dupa ce am umblat prin doctori si nu am gasit a suferi de vreo boala, revin aici cu ceva simptome poate ma puteți îndruma. Totul a inceput pe la începutul anului, poate chiar mai inainte simptomele, găsiți in întrebările mele mai detaliat dar atunci eram terminat de cap pur si simplu am simțit ca înnebunesc, aveam tot felul de dureri, vedeam ciudat, ameteam, auzeam sunete... acum e mai Ok.
Am ramas cu dureri de cap frecvente si un fel de oboseala/amețeala nici nu stiu cum as putea numi-o, dureri de stomac, astea si pierderi de memorie, tin minte ce am facut azi, ieri, acum 3 zile dar acum o saptamana nu exista nici macar vag, merg si la psiholog unde mi-a zis ca nu am nimic, dar eu cu toata nu ma simt bine... daca aveți vreo îndrumare sfat orice sunt binevenite. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Câți ani ai? Poți să îți comanzi pe Internet o carte?

| BaciuFlorin explică (pentru sadrian46):

22, da as putea, ce carte mai exact?

| sadrian46 a răspuns (pentru BaciuFlorin):

Cum să nu mori de Michael Greger.

| Floridori a răspuns:

Psihologul nu este medic deci nu are legatura din pacate si nici nu te va ajuta.

Mergi la psihiatru si la neurolog. Daca in orasul tau exista si un neuropsihiatru cu atat mai bine.Ar trebui sa te ajute sa gasesti un raspuns.

Numai bine!

| Vântulalb a răspuns:

La ce doctori ai fost?
La neurologie ai fost?

| BaciuFlorin explică (pentru Vântulalb):

Nu, dar am sunat chiar acum o ora pentru o programare, ma gandesc ca poate rezolv acolo, sper, e frustrant, nu am gândurile in ordine, obosit/amețit tot timpul, o sa incerc si la gastro poate e de la stomac cum ma doare mai mereu

| BaciuFlorin explică (pentru Vântulalb):

Pana acum am fost la, medicul de familie in primul rând, apoi, ORL unde mi-a gasit o rinita alergică si otita am urmat un tratament si am ramas cu Nasonex 6 luni, din ce mi-a explicat doctorul am lichid in spatele timpanului, mi-a mai dat trimitere la psihiatru pentru anxietate dar am fost la psiholog, mi-a spus ca nu am nimic doar probleme cu încrederea in sine, la Kineto pentru dureri de spate, am fost la 4 ședințe deocamdata dar inca simt durerea, alergolog si cardiologie unde mi-a zis ca e totul in regula