| Aditzuisthepassword a întrebat:

Va rog din suflet sa imi răspundeți cu seriozitate. De ceva timp ma gandesc ca am diabet si chiar nu stiu daca am sau nu.Imi e foarte frica sa aflu sau sa aud ca am.Cam care sunt simptomele? Daca mi se vindeca ranile mai greu si mananc dulciuri des inseamna ca am diabet? Va rog frumos sa imi raspundeti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Dacă ai avea diabet, ai urina foarte mult, ai scădea mult în greutate, ai avea greață, ameteala si ai voma. Ti ar fi greu sa dormi si ai simți tensiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sete excesivă și urinare excesivă, mâncat excesiv chiar dacă ai mâncat o masa bogata
Vedere încețoșata
Oboseala și irascibilitate
Răni care se vindeca greu
Mâncărimi
Infecții frecvente și persistente probleme cu gingia cu dinții
Amorțeli și furnicături și dureri în picioare tălpi sau mâini. Mergi la un diabetolog sa îți facă un test de sânge dacă ai în familie părinți sau bunici cu diabet îți recomand să renunti la dulciuri și la stres cât poți de mult.

Răspuns utilizator avertizat