| AlexIm123 a întrebat:

Salutare tuturor! Am o problema cam grava si serioasa! Vinerea trecuta seara m-a luat o tuse si a 2 zi sambata, m-a luat cu ameteli, tuse, febra si nevoia de somn foarte des... Mi-a luat mama nurofen, strepsils, sirop de tuse. Apoi Luni ca nu imi reveneam am fost la spital si mi-a facut analiza gripala la nas si am aflat ca am ( Gripa B Virala-care se ia din aer). Mi-a dat tratament acasa : Isoprinosine( de imunitate), prospan(tuse), tamiflu(gripa), Vibrocil(nas)
Nurofen(febra-37.5-38.5)
Alvotor(febra - 39.00-...)
Efferalgan( febra - 38.5-39.00)
Strepsils
>=== Trebuie tinut tratamentul pana vineri( Eu acum tusesc mai rar, nas infundat, febra ( asa si asa) si imunitatea cam slaba
Cea mai mare febra facuta e 39.1!
Imi poate da cineva un sfat cum ma pot trata? ( si mama a luat virusul de la mine sad )
Vaccin antigripal nu am facut.
Ajutorr un sfat ceva ca nu vreau sa patesc ceva mai rau... sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Trebuie sa termini tot trtamentul de la doctor dar daca se agraveaza nu ai decat sa te duci la urgente, stie doctorul de ce ti-a dat pana vineri tratament asa ca termina-l si dupa daca nu te simti bine, febra nu scade cat trebuie te duci din nou la doctor.

| AlexIm123 explică (pentru MihaiNicu23):

Acum febra fac din ce in ce mai rar, azi am făcut decât o dată,