| ZenPowR a întrebat:

Salutare tuturor! Are cineva idee de ce văd în ceață? Dacă trag cu degetele de marginea pleoapelor (intinzandu-le) puțin vad clar. Aveți vreo idee? Nici la tabla nu vad bine din aceasta cauza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alexia228 a răspuns:

S ar putea sa fie de la oboseala sau de la statul cu ochii in telefon, laptop etc

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, nu mai trage de ploape si nu mai baga nimic in ochi si nu vei mai vedea in ceata!
Mergi al oftalmolog si iti va spune el care-i problema si daca ai nevoie de ochelari sau au nevoie sa stai departe de sceenuri de teelfon si laptopuri sau tablete.

| relian a răspuns:

Mergi la un control, poate ai cataracta, sau poate esti alergica, dar un control este f bine de facut.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Miopie? Consulta un oftalmolog.

| mi25 a răspuns:

Doar medicul oftalmolog, dupa consultatie, poate sa-ti spuna. Nu amana, deoarece orice boala oftalmologica este ireversibila.