| DanRosu a întrebat:

Salutare. Vin cu o problema special celor in domeniu și știu despre ce vorbesc.
Problema ar fi ca de aproximativ 5-6 ani am durere in omoplatul drept ce apare in moment ce stau pe scaun mai mult de o ora sau când simt frig(indiferent dacă stau jos sau nu), dacă ma ridic in picioare și ma deplasez îmi trece in 6-7 minute. Dacă stau pe scaun 2-3 ore durerea se duce ușor spre coloana iar când mișc capul simt durere ușoară in ceafa.
Am facut o raza la spate in primele luni de dureri, dar fără niciun rezultat negativ. Acum am vârsta de 26 de ani, iar de la 18 ani am fost la volan o foarte mare perioada de timp.
Va rog poate a trecut cineva prin așa ceva sau este cineva in domeniu și are cunoștințe. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Mergi la r cuperare chinetoterapie se repara te demonteaza si ti-l monteaza la loc un chineto maseor practor
De uocupa sa scoata omoplatii cu umar re la locul lor si til infige la loc si nu re mai doare daca faci sportul prescris de ortoped acolo la clinica de recuperare

| Violleta2022 a răspuns:

Fa sport ZILNIC si vei scapa de anchilozare si durere.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Eu ti-as recomanda un RMN la coloana. Poate ai un nerv Ciupit