| BogdanValentin77 a întrebat:

Salutari, am o nelamurire care ma macina, tin sa precizez ca de fiecare data cand ma trezesc dimineata am pulsul intre 70-75, de fiecare data cand ma ridic din pat si merg sa-mi fac nevoia mica imi creste pulsul la 150-160. Nu dureaza mult doar 1 minut pana revin in pat. Am 23 ani, EKG-uri peste 10 facute, 2 ecocardiogragii, proba de efort si un holter 24h care au iesit bune (cu exceptia a 7 extrasistole pe care le-a surprins si pe care intr-adevar le simt) Vreau sa stiu care este cauza pulsului ridicat cand urinez si daca mai e cineva in situatia mea. De obicei si cand merg am pulsul ridicat 140 cred. Dar in repaus in jur de 80.
O zi buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum reușești să îți iei pulsul în timp ce urinezi?