| RiciXR9 a întrebat:

Salutări! Azi dimineata m-am trezit speriat, inima imi bătea rău de tot, din cauza unui vis! Am visat ca m-a mușcat un caine pe șold si el dus a fost...
Cand m-am trezit, simțeam că ma ustura puțin, tot pe șold, asa cum s-a întâmplat în vis. Ce inseamna asta, am avut o paralizie de somn? Ati trăit momente ca astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Erai inca adormit si doar ai avut senzatia ca te ustura, cand in realitatea nu se intampla nimic.
Paralizie este atunci cand nu te poti msica deloc, nu cand te doare sau ustura ceva.

| raMLesS a răspuns:

Citind raspunsurile, oare are rost sa iti dau un raspuns concret si erudit, sau te las sa ramai cu niste baliverne?
Parca n-as vrea sa-mi pierd timpul vorbind cu peretii.
Acum de tine depinde... esti perete ca restul care au raspuns sau esti deschis la opinii?

| Eisenheim a răspuns:

Ai fost într-o lume paralelă, proiecție astrala, chestii de genul. Momentan ai un trup așa că ai unde te întoarce, teafăr, trupul e ok dar tu inca simți mușcătura happy

| stefiiii3 a răspuns:

Poate doar corpul tau a reactionat la ceea ce s-a intamplat in vis. Si eu mai patesc sa ma intepe ceva in vis si sa simt asta dupa ce ma trezesc.
Nu a fost paralizie.

| EllaAndreea1655 a răspuns:

Nu este paralizie on somn, paralizia in somn este atunci cabd nu te poti misca dupa ce te trezesti. E ceva normal sa avem tot felul de vine dintrecare si unele anormale, visele sunt proiestii a tuturor gandurilor noastre si a ceea ce vedem in timpul zilelor. Orice vis simbolizeaza ceva iar al tau poate e legat de lucruri din viata ta sau de temeri ale tale. Si eu am avut tot feluri de cosmaruri dar in timpul somnului realizez ca este un vis si reusesc sa il controlez. Eu oricum sunt opersoana care nu se sperie de nimic si nu ma afecteaza casmarurile, imi place ceva ce incearca sa ma sperie

| AlinTanase a răspuns (pentru EllaAndreea1655):

Dacă fiecare vis are un semn dă-o naibi de treaba. Eu visez destul de des că sunt fată si mă violează cineva. Ce gânduri bolnave am...

| RiciXR9 explică (pentru EllaAndreea1655):

Așa este, ce vedem in vizată de zi cu zi, rămâne imprimat în subconștient. Nu cred in vise, adică ce am visat - aia se va adeveri, eu cred in semnele lor, de pilda ce am visat dimineața, intru pe net la dictionar de vise si incerc sa vad ce o sa se întâmple sau de-abia s-a întâmplat. Ex: am visat si pelican, inseamna ca trebuie sa fiu atent cum cheltui bani. Visele sunt averstimente de la subconștient, cum a zis si un alt abonat de mai jos, ne duceam într-o altă lume paralelă, inexplicabilă si logică. P.s si acum simt mica arsură de la șold.
Nu cred ca am mai simtit asa ceva niciodata.

| RiciXR9 explică (pentru AlinTanase):

Orice vis despre violuri este semn ca trebuie sa te porti totdeauna elegant si frumos.

| AlinTanase a răspuns (pentru RiciXR9):

Faza este că sunt băiat și visez că sunt fată...

| RiciXR9 explică (pentru AlinTanase):

Atac la persoana, intimitatea ta este calcata in picioare de oameni cu marsavi, ai dusmani care pot dezvalui secretele taleatrage atentia asupra unor experiente neplacute, traume ale trecutului care lasa inca urme, si pe care incerci sa le ascunzi, dar pot deveni si mai grave; dureri ascunse, amintiri dureroase, dramele propriei tale vieti, cele mai mari secrete ale vietii tale intime risca sa fie date in vileag, senzatia ca ai pierdut controlul asupra propriei tale vieti personale, cineva intra cu forta in intimitatea ta, te simti amenintat de pericole care atenteaza la onoarea sau imaginea ta.

Atenție la vise, subconștientul tău iti transmite mesaje, eu nu le ignor niciodată!

| AlinTanase a răspuns (pentru RiciXR9):

Nu am nici-o traumă, astazi de exemplu nu mi s-a intamplat, de obicei stateam pe TPU la sectiunea dragoste și sex si cand faceam asta aveam acel vis

| Titan123 a răspuns:

Da,eu visam cum strângeam un cuțit în mână, și când m-am trezit mă durea mana

| Titan123 a răspuns:

Câinele in vis când te atacă, înseamnă dusman

| ILuuka a răspuns:

Nu e nimic se mai intampla, poate ai o frica de cateii.
Uita-te la filmul: A dog's way home

| RiciXR9 explică (pentru ILuuka):

Nu-i chiar asa! Am avut vise bune si cu căței?