| anonim_4396 a întrebat:

Salutări!

Există pastile care să oprească pierderile de memorie și lipsa de memorie? Pur și simplu uit extrem de rapid și concentrarea mea este foarte slabă, nu vorbesc de ierburi sau extracte de plante, omega 3, vorbesc de sintetice( cum ar fi diazepan, anxiar)?

Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ar exista, farmaciștii ar fi genii cu toții. Dar nu sunt

| Donsavas a răspuns:

Diazepam,anxiar cresc riscul aparitiei demenței. Încearcă piracetam, pramistar sau alte nootrope. Dacă mergi la neurolog, acesta iti va da reteta gratuită sau va reduce din costul medicamentului.

| Furnicuta000 a răspuns:

Si chiar daca ti-am recomanda asa ceva tot nu ai avea cum sa iei pentru ca nu iti da fara reteta. Iar daca mergi la medic sa iti dea iti da ce vrea el nu ce ii spui tu. Deci sunt irelevante raspunsurile.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cel mai bun medicament pentru circulația sângelui la creier este extract din gingo biloba. Este indicat si pentru memorie chiar si elevilor.Eu l-am testat.Si sunt mulțumită de rezultat.

| Yurisa a răspuns:

Încearcă Lecitină de la plafar
read this:
https://www.cosmopharm.eu/produs/capsule-lecitina/

| christine99 a răspuns:

Ritalin si Aderral sunt medicamente folosite ca tratament pentru ADHD( Attention deficit hyperactive disorder). Dar nu stiu despre dozaj si cand se ia, si nici un medic obisnuit probabil nu se pricepe, cam trebuie sa mergi la un psihiatru ca sa le iei corect.

| 1231242 a răspuns (pentru christine99):

Dezvoltă, te rog!

| Sunshine123 a răspuns:

Wow wow wow, am aceeasi problema dar am mers la doctor intai si abia la cererea ei am inceput sa iau bilobil cu extract de ginko biloba care btw isi face treaba foarte bine. Am avut anul acesta bacul si l-am luat datorita lor, insa trebuie sa respecti doza zilnica si sa ai rabdare sa isi faca efectul, cu timpul vei vedea ca se schimba ceva. Eu zic ca poti incerca cu bilobil pentru ca nu are nevoie de reteta pentru a se elibera si nu contine nimic care sa iti faca rau, poti sa citesti si prospectul online. In plus farmacistele il recomanda celor care au de invatat mereu.

| VasileDumitrescu a răspuns:

Ce cauti tu se numesc nootrope, poti citi mai multe despre ele si le poti achizitiona de pe https://nootropiceromania.com/

Eu folosesc regulat de la ei Mind Lab Pro, este foarte ok ca si efect cat si prin faptul ca nu creeaza dependenta!