| Liviu_Drecin_1985 a întrebat:

Salutari, maine trebuie sa cumpar niste carne de porc /vita si dureaza minim 1 ora pana ajung acasa si nu stiu pe caldurile astea cum sa protejez carnea in plasa.Voi cum faceti pe temperaturile astea sa nu se strice carnea si mezelurile?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intr-o ora nu se intampla nimic. Mai ales ca ar trebui sa ti-o dea din vitrina frigorifica. Acasa o bagi direct in congelator sau frigider.

| Violleta2022 a răspuns:

De la magazin fugi direct acasa si o pui in frigider. Apoi te intorci la cumaparturi si continui sa stai cat vrei.
Ori lasi la urma cumpararea carnii si cand o ai in plasa, fugi acasa cu ea.
Vezi ca se gasesc sacose cu protectie termica, care nu permit transferul de aer.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poti incerca sa cumperi si ceva inghetat si sa le pui intr-o punga din aceea frigorifica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se strica carnea intr-o ora stai linistit, ai plasa termoizolanta care tine carnea rece.

| Design2021 a răspuns:

Este sacosa termoizolanta, sau daca merg cu masina am gentute termoizolante in care poti pune cuburi cu gel ce se tin in congelator.