| Jigokunokishi a întrebat:

Salutari. Sunt clasa a 12-a. luni incep bacul, inca n-am invatat la tot ce trebuia si ma chinui in ultimele zile sa trec prin materie, sa o retin... Azi mi-au cazut cred ca vreo 250 de fire de par, doar asa, aiurea. In pauzele de la invatat observ ca atarna fire de par si cad in smocuri. Am parul luung si sunt baiat. Ce imi recomandati ca sa scap de stres cat mai repede si eficient? Ceva exercitii sau nu stiu, care sa isi faca efectul cat mai curand? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Scapi ușor! trei examene în patru zile - asta însemnă 1000 fire de păr!

| Donsavas a răspuns:

Invata puțin din fiecare materie. În felul asta, nu stiu tot, da te asiguri ca nu pici la examen neștiind nimic.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Salutare! Uite un site destul de bun care cred ca te va putea ajuta
https://www.webmd.com/......tress-spot

Bafta!;)

| Xalion a răspuns:

Incearca "auto-convingerea". Gandeste pozitiv. Din tot examenul, vei stii ceva, iti dai seama. Stai calm, nici eu nu am invatat la bac mai nimic si am luat 8 si ceva la toate materiile. Sunt chestii relativ usoare, stresul ti-l auto=induci. Incearca sa gandesti ca totul va fi bine, ca vei trece oricum. Pana la urma, toata lumea face atata harababura pentru bac de zici ca e, vai doamne, e doar un examen si-l vei trece! Poti sa o faci. Baftaaa

| Jigokunokishi explică (pentru Xalion):

Multumesc big grin De curiozitate, tu la ce ai dat bacul?

| Xalion a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Romana, istorie si psihologie.