| RafyStea a întrebat:

Salutari TPU!
Am o problema la degent de care nu pot scapa.Mi-am taiat unghia din carene acum cateva luni (3-4 luni)si inca am dureri, nu sunt foarte mari dar sunt incomode. Unghia este cea mare de la piciorul stang(partea interioara a unghiei, de langa celelalte degete).Ma doare doar in partea de sus a unghiei.Carnea din jurul unghiei este rosie.Este si putin umflata carnea din partea stanga.Nu am fost la medic si nici nu vrea sa merg.Am auzit ca o operatie nu rezolva nimic.Cred ca ma doare pentru ca imi creste unghia in carne.Nu pare a fi o infectie si nici nu curge puroi.Cei care stiu sau au trecut prin aceasta problema ii rog sa ma ajute, sa-mi spuna ce au facut!
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Du-te la doctor si punct. Daca o operatie nu rezolva nimic de ce mai exista? Vorbeste cu mama ta sa te duca la doctor sau sa-ti dea un sfat nu de pe site-uri. O zi buna! happy

Răspuns utilizator avertizat