| X3N0N a întrebat:

Salutari TPU. Am si eu o mica problema in ceea ce priveste grasimea abdominala. Cum as putea sa scap intr-un mod eficient si rapid de ea? Am un regim bine definit ( mananc de 4 ori pe zi in general - dimineata / dupa masa / la ora 5 si seara la 7 - 8 ) fac miscare cat de cat, 30 - 45 de minute de bicicleta in medie pe zi, exercitii cu gantere, si aproximativ 6 serii de abdomene a cate 15. Dar totusi. rezultatele nu tinda sa apara. Ce-as putea face?
PS: Nu vreau sa-mi dea cineva video de pe youtube. gen " 8 min abs workout " eu vreau sa dau grasimea jos nu-mi trebuie " six pack ". In plus vreau parerea voastra personala si ar fi cu atat mai bine cu cat ati fi si putin angrenati intr-un domeniu ce tine de sanatate. Vreau sa obtin un abdomen plat intr-o perioada cat mai scurta ( gen. 6 - 9 luni ), dar nu vreau sa fac asta prin a-mi duce corpul la extrem sau a-mi provoca singur dureri, vreau sa o fac intr-un mod cat mai eficient si chipzuit. Multumesc mult. O sa analizez toate raspunsurile si voi incerca sa urmez toate sfaturile, iar probabil peste o luna - 2 voi oferi si funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| tibimania a răspuns:

Abdomene la greu

| fabi123 a răspuns:

Ok,deci poate tie ti se pare ca faci mult sport dar nu e asa, si 6 serii a cate 15 abdomene e cam putin....adik nu conteaza ca faci 6 serii eu iti recomand sa faci putine serii dar multe abdomene de ex eu fac 200 abdomene in serie si dupa aia sunt cam gata dar asta e, nu trebuie sa faci atatea apoi mersul pe bicicleta e aficient doar daca ai foarte mult de unde sa dai jos cel mai bine ar fi sa fugi dar sa fugi mult gen 2-3 km in ritm normal.

P.S: Io ma chinui la six pack si nu reusesc de aia fact 200 abdomene dar u e bine si 50.Si sa faci gen dimineata la pranz si seara nu doar odata pe zi daca vrei sa slabesti.