| alphaboss a întrebat:

Salutari TPU mi-am bagat si eu un cercel si ureche si am dormit cu el asnoapte si acum cateva minute am cautat pe net ca sa fac si eu am inteles sa bag codita de la cercel in spirt sau ceva de genu si eu am bagat cercelu si chestiai din spate in spirt l-am lasat aproape un minut si l-am scos mi-am dat cu spirt pe mana si l-am scuturat calumea si l-am bagat in ureche dar jumate ca, gaura a fost data e un var si nu a dato calumea si mam chinut ceva pana l-am bagat i-am bagat aia si acum ma cam doare capul ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mimzy a răspuns:

Buna ^_^
Nu cred ca durerea de cap este data de gaura din ureche.Probabil te-ai stresat cat ai incercat sa iti bagi cercelul in gaura care a fost facuta prost si ti-a facut probleme si din cauza aceasta te-ar fi luat o durere de cap.
Daca ai dezinfectat cercelul cu spirt este foarte bine pentru ca asa eviti infectiile si iritatiile, insa, acum la inceput, trebuie sa fi atent la cum reactioneza urechea ta (sa nu te manance, sa nu te doara, sa nu te usture, sa nu se inroseasca, sa nu se umfle, sa nu apara iritatii, sa nu apara puroi, etc.)

Sper ca te-am ajutat! ^_^

| alphaboss explică (pentru Mimzy):

Si acum cand imi fac baie il dau jos sau stau cu el mie sa-l nu-l pierd

| Mimzy a răspuns (pentru alphaboss):

Depinde din ce este facut!
Daca este facut din aur, il poti tine, deoarece nu rugineste.Insa daca nu stii din ce e facut,ar fi mai bine sa il scoti.
Legat de pierderea lui in apa:
Daca cercelul are capsa la spate,il poti purta, daca nu scoate-l, pentru ca, asa cum ai spus si tu, il poti pierde!

| alphaboss explică (pentru Mimzy):

E facut din argint dar acu nu conteaza
dar un spte chestia aia nu este a lui ca am pierdut-o si am pusa alta si cam miroase foarte urat

| Mimzy a răspuns (pentru alphaboss):

Nu vad ce legatura ar avea cercelul cu mirosul, doar daca a fost tinut in conditii gresite sau daca urechea are o problema. thinking

5 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Durerile de cap sunt cauzate de lipsa semnelor grafice.