| Skarr a întrebat:

Saream coarda ieri si mi s-a pus un carcel mic la glezna. Nu era cine stie si am mai sarit de 2-3 ori dupa. Si dupa a inceput sa ma doara mai tare si acum ma doare glezna cand merg normal. Trebuie sa merg schiopatand sa zic asa sau cand misc piciorul ma mai doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai forțat zonna, si ai facut o întindere, stai linistit/ă, fă pauză o saptamîna si maseaza ti glezna seara cu un gel nurofen sau sindolor ca sa accelerezi vindecarea, esti fată? Sau baiat? Si ce varsta ai? Multumesc sanatate.

| Skarr explică (pentru CristiDinBucuresti):

Baiat. 15. Incerc sa slabesc si saritul corzi e unul din exercitiile care le fac.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Skarr):

Mersi pentru fundă, mult succes si sanatate.

4 răspunsuri:
| ValentinGabi a răspuns:

E doar o întindere fă o pauză

| MadalinVoicu98 a răspuns:

Posibil sa fie o mica luxatie