| Alle9044 a întrebat:

Saritul cu coarda slabeste la picioare? big grin
Voi ati slabit cu aceasta metoda? Daca da, cam cate sarituri, sau cate minute pe zi.
Thank you, all!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

In primul rand,saritul cu coarda, iti v-a intari muschii picioarelor.Da, poti slabi, dar combinand exercitiile, alergatul cu saritul cu coarda. Daca nu te incalzesti bine si sari coarda mai mult timp odata, iti afecteaza coloana.Deci nu este bine sa sari de multe ori.Mai bine combina exercitiile cu un regim alimentar(mancare fara grasimi,tocaturi,rantasuri, fainoase, fara paine alba, doar intermediara cu tarate, fara bauturi carbo-gazoase. CU PLACERE!

| Seducatorul a răspuns:

Da slabeste!
Cate poti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am slabit.
Saream aproape jumatate de ora pe zi. Cu mici pauze, bineinteles.
Trebuie sa sari cat poti! Si vei putea din zi in zi mai mult!

| andanina a răspuns:

Am citit intr-o carte cu corpul uman despre asta si acolo scria ca nu te ajuta sa slabesti, dar este foarte bun pentru rezistenta si pentru forta. Daca vrei sa slabesti te sfatuiesc sa incerci alt sport cum ar fi ...inotul