| Cristina20099 a întrebat:

Scabia apare cîte una sau mai multe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Scabia inseamna raie. Acum, daca vorbim de cele care se tin de tine ca raia, pot sa umble solo, pot sa umble in gasca, depinde de norocul fiecaruia!

1 răspuns:
| Cristina20099 explică (pentru JackR):

Da daca mi-a ramas pete de la scabie si se umfla mă mănincă vreo jumate de ora apoi imi trece si ramane pata pe piele.Asta tot îi scabie?