| Oanny a întrebat:

SCuzatima ca intreb din nou dar a folosit careva capsule din otet de cidru de mere? Vreau mai multe detalii... daca a avut reactii adverse...cam cat ati slabit intr-o saptamana sau o luna? daca sunt bune sau nu multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, acum vreo 10 ani, mi-am facut stomacul praf, am gastrita si flux gastric, nu mai pot manca prajit, tocat, cafea, rosii si inca multe altele fara sa iau un antacid.De cateva ori pe an am probleme cu fluxul gastric, imi urca sucul gastric pana pe gat, ustura, ma arde si nu mai pot respira.

4 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Nu te scuz deloc don'shoara! Otetul de mere este un produs naturist cu recunoscute proprietati terapeutice. Daca ai sta la cercul polar sau in Tara de Foc unde lumea e mai necajita poate te inteleg sa iei capsule. Pentru mine este cel mai mare snobism posibil ca in Romania, unde gasesti mere si poti eventual sa iti faci si tu singura prapaditul ala de otet, il cumperi la capsula. Si pe partea cealalta semnati petitii ca UE ne otraveste cu impunerea E-urilor din mancare. Sa slabesti? Mananca mai ordonat, cu cap, citeste o carte de nutritie, fa miscare, eventual posteste o zi pe saptamana si dupa aia, daca chiar esti ghinionista vii cu intrebari mai acatarii si te ajuta lumea. Doamne, am trait s-o vad si p'asta! Brrrr! Nu te supara! Nu o lua personal, dar stai putin si te gandeste... si iti mai place si twilight! Deci esti fata subtire! Nu ma astept la nici o fundita, dar daca o secunda ai sa te gandesti mai cu respect la tine am sa fiu multumit.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu am folosit, la inceput am fost incantata de ele dar acum rezultatele sunt nule, am folost 51 capsule, am avut o alimentatie echilibrata si am slabit 2 kg (am luat 3capsule pe zi conform indicatiilor ). Nu au avut reactii adverse, dar nici rezultate nu am vazut, asa ca nu merita.Cred ca cele 2 kg sunt efectul alimentatiei nu de la capsule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragii mei depinde de organism cum functioneaza. voi vreti sa luati o pastile si sa slabiti 10kg.nu mai vb aiurea. daca la voi nu a functionat nu inseamna ca la ceilalti nu va functiona...si sunt 100% sigura ca nu de la aceste capsule te doare stomacu, ai gastrita si alte vrajeli din astea.astea is aiureli ce spuneti voi.asa ca luati pastilele si daca nu sunt bune nu le mai incercati.nu e atat de greu.

| cosmin18 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic si eu am vrut sa iau caci am auzit ca sunt bune. dar nu am incercat. sper sa fie cineva care sa dea un raspuns bun