| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a întrebat:

Se găsesc țigări la farmacie? Cât costă un pachet? Câte țigări are? Ce denumire? Ce conțin țigările în loc de tutun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In farmaciile de la noi nu gasesti inlocuitori de tigari, dar it poti face si tu!
Cand simti nevoia de a baga ceva in gura, bagi trunchiul golit a unui pix.
Daca simti nevoia de "acru" in gura, amesteci o lingurita de bicarbonat intr-un pahar de apa si-ti clatesti un pic gura cu el, dupa care-l scuipi.
Aceste doua ajutoare nu numai ca inlocuiesc tigarile, dar te ajuta sa scapi de ele.

| Violleta2022 a răspuns:

La farmacie nu se gasesc si nu se vand tigari!
Daca ai probleme cu sanatea, poate ar trebui sa vezi ce ai voie si ce nu ai voie sa bagi in gura, iar tigarile, chiar ar trebui sa fie ultimile de pe lumea asta, la care sa te orientezi.

| Era256 a răspuns:

La noi la farmacie există țigară electronică